ماسک ورقه ای نیاسینامید اسید JLISA

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
انتخاب طرح جلد:
طرح جلد را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
55%
22,000
10,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

محافظت از پوست در برابر نور خورشید. تقویت لایه محافظت پوست. کاهش قرمزی پوست. کاهش خشکی پوست. تنظیم ترشح چربی پوست. درمان جوش و آکنه. صاف کردن پوست و کاهش ظاهر منافذ. کاهش چین و چروک پوست. کاهش قرمزی و لکه های پوست. مبارزه با رادیکالهای آزاد مضر برای پوست. در دو طرح (تفاوتی از نظر کارایی ندارند)

پوست و بهبود توازن آن بسیار مفید باشد و یک انتخاب خیلی خوب برای همه پوستها مخصوصا پوستهای مستعد جوش و آکنه محسوب می شود. ناگفته نماند که مشورت با پزشک پوستتان برای استفاده بهتر و موثرتر از نیاسینامید همیشه پیشنهاد می شود.

اگر بخواهیم دقیق تر به آن نگاه کنیم، فواید نیاسینامید عبارتند از:

۱-مبارزه با رادیکالهای آزاد مضر برای پوست

 مانند استفاده از آنتی اکسیدانها، استفاده از نیاسینامید می تواند رادیکالهای آزاد روی پوست که باعث تخریب لایه محافظتی آن می شوند را از بین ببرد. در واقع، در افرادی که پوستی حساس و چرب دارند، بجای استفاده از اسکوربیک اسید یا ویتامین سی، پیشنهاد می شود که از نیاسینامید استفاده کنند. اسکوربیک اسید ماهیتی اسیدی دارد که می تواند باعث چرب تر شدن و قرمزی پوست در این افراد شود ولی نیاسینامید اینطور نیست و همچنین دوام بیشتری روی پوست خواهد داشت.

۲-کاهش قرمزی و لکه های پوست

آزمایشات زیادی ثابت کرده اند که نیاسینامید توانایی بالایی در درمان قرمزی، لکه های ناشی از افزایش سن و همچنین ملاسما دارد. طبق این آزمایشات، مصرف نیاسینامید دو درصد، به مدت چهار هفته، به خوبی می تواند قرمزی پوست را کاهش دهد.
در مورد درمان ملاسما نیز نیاسینامید مانند یک قهرمان عمل می کند و طبق آزمایشات انجام شده، مصرف نیاسینامید چهار درصد می تواند همان عملکردی را داشته باشد که هیدروکینون چهار درصد دارد، البته با عوارض جانبی خیلی کمتر!

۳-کاهش چین و چروک پوست

طبق گزارشات علمی منتشر شده در منابع معتبر، مصرف نیاسینامید ۴ درصد می تواند تاثیر زیادی در کاهش چین و چروکهای پوست داشته باشد. همچنین این گزارشات نشان می دهند که مصرف نیاسینامید ۴ درصد در دوره ای ۸ هفته ای، می تواند چین و چروکهای دور چشم را نیز به طور قابل توجهی کمتر کند.

۴-درمان جوش و آکنه

بخاطر ماهیت ضد میکروب و ضد تورمش، نیاسینامید گزینه ای قابل توجه برای درمان آکنه و جوشهای پوستی محسوب می شود. طبق یکی از آزمایشات انجام شده روی تاثیر آن روی آکنه های صورت، مصرف نیاسینامید ۴ درصد می تواند آکنه های متوسط پوست را به طور قابل توجهی کمتر کند و از این لحاظ آنرا با کلیندامایسین یک درصد مقایسه می کنند ولی با عوارضی بسیار کمتر!

در واقع از لحاظ کمتر کردن جوش و آکنه های خفیف تا متوسط، نیاسینامید بهتر از رتینوئید و بنزوئیل پروکسید عمل خواهد کرد.

نیاسینامید چیست و چه فوایدی برای پوست دارد؟

۵-تنظیم ترشح چربی پوست

محصولات مراقبت از پوست زیادی هستند که این ادعا را مطرح می کنند و ما در سایت نیز گفته بسیاری از آنها را نقض کردیم زیرا کاری که این محصولات می کنند تنظیم ترشح چربی پوست نیست و فقط می توانند با جذب آن، چربی پوست را برای مدت کوتاهی کمتر کنند.

ولی اخیرا ثابت شده که مصرف نیاسینامید ۲ درصد به مدت ۲ تا ۴ هفته می تواند مقدار و همچنین ترشح چربی روی پوست را کاهش دهد. این خبر بسیار خوبی برای کسانی است که از چربی بیش از حد پوست خود ناراضی اند!

۶-صاف کردن پوست و کاهش ظاهر منافذ

با اینکه نمی توان اندازه واقعی منافذ پوست را کاهش داد، ولی با مصرف نیاسینامید، پوست تمیز تر و هموار تر شده و چربی های داخل این منافذ از بین می روند که در نهایت می تواند به کوچکتر شدن ظاهر این منافذ بیانجامد.

۷-کاهش قرمزی پوست

اگر پوستی قرمز دارید، نیاسینامید می تواند کمک خوبی برایتان باشد. گزارشات نشان داده اند که مصرف نیاسینامید ۵ درصد می تواند قرمزی و همچنین رزاسه را تا حد خوبی کمتر کند. نیاسینامید این کار را با تقویت لایه محافظتی پوست انجام می دهد که می تواند به کاهش حساسیت و قرمزی پوست منجر شود.

۸-تقویت لایه محافظت پوست

اگر پوستی بسیار حساس دارید که با مصرف بیشتر محصولات مراقبت از پوست مانند رتینوئیدها، می سوزد و قرمز می شود، ممکن است این حساسیت به خاطر عملکرد ضعیف لایه محافظت از پوستتان باشد که به مرور زمان و بخاطر استفاده نامناسب از محصولات مراقبت از پوست و یا عوامل دیگر ضعیف شده است. نیاسینامید می تواند با آبرسانی و پرتر کردن این لایه به تقویت آن کمک خوبی کند.

۹-کاهش خشکی پوست

مصرف دوره ای و روزانه دوبار از نیاسینامید دو درصد، می تواند اثرات قابل توجهی در آبرسانی و پرتر شدن پوستتان داشته باشد. طبق آزمایشات انجام شده، از لحاظ آبرسانی به پوست، اثر آبرسانی نیاسینامید حتی از اثر روغنهای مینرال نیز بیشتر است به علاوه اینکه بر خلاف روغنهای مینرال، نیاسینامید عوارض خیلی کمتری دارد.

۱۰-کاهش اکسیداتیو استرس (Oxidative stress)

دقت کرده اید که پوست برخی افراد وقتی سنشان بالاتر میرود، کمی زرد رنگ می شود؟ این اثر بخاطر عاملی است به نام اکسیداتیو استرس. اکسیداتیو استرس وقتی روی پوست ایجاد می شود که عواملی مانند افزایش سن موجب می شوند تا رادیکاهای آزاد روی پوست بیشتر از مقداری شوند که پوست می تواند آنها را از بین ببرد. نیاسینامید می تواند مانند یک آنتی اکسیدان عمل کند و مانع از ایجاد چنین اثری روی پوست شود. در واقع مصرف نیاسینامید ۵ درصد، دوبار در روز می تواند اثر اکسیداتیو استرس را به خوبی از بین ببرد.

۱۱-محافظت از پوست در برابر نور خورشید

مطالعات نشان داده اند که مصرف نیاسینامید در کنار کرم ضد آفتاب می تواند به محافظت موثرتر از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB کمک بسیار خوبی کند. پس اگر بخواهید مدت زیادی را زیر نور آفتاب بگذرانید، مصرف نیاسینامید در کنار ضد آفتابتان پیشنهاد می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...